Są meble od kilku tygodni! Została nam najtrudniejsza część remontu przedszkola – pomóż nam.

Od 2012 roku, gdy dostaliśmy dramatyczny apel  z misji w Tanzanii, o tragicznych warunkach, w jakich dzieci żyją –  mieszkają i spędzają czas, prowadzimy projekt „Remont i wyposażenie przedszkole w Kigera Etuma”.
Pod ta nazwą kryje się nie tylko samo pomieszenie przedszkolne, które teoretycznie było choć wymagało gruntownego remontu, by być bezpiecznym dla dzieci; to także nauczycielka z powołaniem, 2 posiłki dziennie, opieka nad ziećmi od 2/3 do 6 lat, rozwoj, beztroska i przede wszystkim odpornośc na choroby.

W roku szkolnym 2012/13 był w starych budynkach grzyb, brud i wilgoć, a niedoleczone dzieci bez możliwości utrzymania higieny ciała i higieny spożywania posiłków miały w tych  warunkach powikłania po malarii az zapadały na zakażenia bakteryjne orniebezpieczne dla ich życia.

W wyniku działań Fundacji oraz wielu Darczyńców i akcji na SiePomaga, przeprowadziliśmy remont pomieszczeń obejmujący ściany, sufit, dach, podłogi, stolarkę okienną. Dzieci mają suche i czyste miejsce, gdzie jedzą i spędzają dni. W ostatnich tygodniach 2013 nad projektem intensywnie pracował wyjątkowy stolarz – pan Manyener Manjurano ;)

Mogliśmy zakupić gotowe stoliki i krzesełka z drewna, ale koszt byłby nieporównywalnie wyższy, mogliśmy także zakupić plastikowe kolorowe mebelki i może zyskalibyśmy niewielką różnice w budżecie. Wtedy jednak pieniądze poszłyby do innego źródła.
Fundacja hołduje zasadzie, by dawać wędkę. Zlecenie przekazaliśmy więc na ręce lokalnego stolarza.

Mieszkaniec wioski i uśmiechnięty tata trójki małych łobuziaków.Tym bardziej cieszył go projekt jaki miał do wykonania – meble do przedszkola.

Obecnie przedszkole pilnie potrzebuje sfinansowania ostatniego etapu projektu : budowy płotu oddzielającego przedszkole dla dzieci od strefy ośrodka pomocy (w którym przebywają m.in. osoby chore na trąd, malarię, psychicznie , także matki) oraz budowy sanitariatów, które sa w stanie dramatycznym ( w zasadzie nieistniejące, co powoduje szerzenie się chorób, nawroty malarii u dzieci, trudności w utrzymaniu właściwej higeny).

Koszt I etapu – remontu wykonanego wczesną jesienią 2013 wyniósł 2450 USD, a koszt wyposażenia 2013 r. zamknął się w kwocie 2750 USD . Przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną na ten cel trwająca do 14 listopada 2013 roku, decyzja Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 136/2012 oraz zmiana tej decyzji o nr 256/2013. Budowa płotu i sanitariatów (toaleta/umywalki/doprowadzenie wody) wieńcząca dzieło jest najdroższa. Potrzebujemy 6300 USD

Wpłat można dokonywać na rachunek:
44 2490 0005 0000 4600 3246 9899  (Alior BAnk)
tytułem:
„Przedszkole Kigera Etuma – darowizna”

Osobne wpłaty tytułem:„Mji Wa Huruma – darowizna” będziemy przekazywali na cały ośrodek zdrowia i opieki społecznej prowadzony dla prawie 100 osób odrzuconych przez spłeczeństwo, w tym ponad 30 dzieci..

Kolejne etapy remontu oraz zakończona część inwestycji rozliczona jest na podstronie:
http://www.majaprzyszlosc.org.pl/przedszkoletanzania

Osoby i firmy zainteresowane wsparciem finansowym tego projektu lub wyposażeniem przedszkola w użyteczne przedmioty i akcesoria dla placówki oświatowej proszone są o kontakt: fundacja@majaprzyszlosc.org.pl

Zdjęcia wykonano w trakcie prac. Dziękujemy za nie panu Słodzince, który był na misji przejazdem.

Więcej  zdjęć w naszej galerii (klik)

Dziękujemy wszystkim za wpłaty na ten cel – zmieniają Państwo czyjeś życie! Konkretnej grupy dzieci znaych z imienia i nazwiska.

www.majaprzyszlosc.org.pl_wyposazenie-przedszkola 12.2013-463 www.majaprzyszlosc.org.pl_wyposazenie-przedszkola 12.2013-462 www.majaprzyszlosc.org.pl_wyposazenie-przedszkola 12.2013-8011 www.majaprzyszlosc.org.pl_wyposazenie-przedszkola 12.2013-8005 www.majaprzyszlosc.org.pl_wyposazenie-przedszkola 12.2013-8016-2 www.majaprzyszlosc.org.pl_wyposazenie-przedszkola 12.2013-8014

Nasi darczyńcy