Rosalie – Wasza absolwentka, dostała pracę! Dziękujemy Ci.

Przychodzi taki moment, że nauka dobiega końca. W wielu krajach Globalnego Południa zakończenie nauki obwarowane jest także wieloma warunkami – np. bez uiszczenia kompletu opłat nie zostaniesz dopuszczony do finalnych egzaminów lub nie otrzymasz dyplomu potwierdzającego zdobyte uprawnienia.

Tak restrykcyjne podejście zaczyna się już od najwcześniejszych latach – bywa, że w szkołach podstawowych za brak mundurka, szkolnych butów czy opłat zostajesz po prostu odesłany do domu, kosztem lekcji. I nie ma tu niestety żadnego pola do dyskusji z nauczycielem, uwzględnienia trudnej sytuacji, umówienia się na zapłatę wkrótce lub zakup butów dla dziecka od następnego tygodnia.

Nadszedł moment, gdy naukę skończyła Rosalie – nasza studentka farmacji, której kilka osób pomagało przez ostatnie lata. Zdolna, radosna, pomocna. Nie udało się znaleźć pracy w Yaounde, ale to jej nie powstrzymało i dzięki swojej determinacji dostała pracę na zachodzie kraju w Bana.

Trafiła tam w trudnym okresie – prosto na walkę z wirusem Covid-19. Jako farmaceutka jest na pierwszej linii „frontu”. To ona przesłała nam film, który umieściliśmy w poście z 2 maja 2020, zawierającym relację z Yaounde, gdzie można zobaczyć jak wygląda stacja sanitarna w Kamerunie.

Życzymy Ci Rosalie dużo zdrowia i powodzenia w pracy!

Każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę do jej edukacji lub edukacji innego ucznia / studenta – DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA.

Tylko edukacja jest dla nich kluczem do wyjścia z kręgu skrajnej biedy.

 

Nasi darczyńcy