Rękawice pomogą Tomaszowi w walce o jutro

Marzec 30, 2018 // Bez kategorii

Kilka tygodni temu napisał do nas Tomek Karaś, który choruje na mukowiscydozę.  Jego choroby nic nie zatrzyma i jest śmiertelna.

Tomasz odkrył jednak wyjątkową moc sportu. Siłownia i kulturystyka to jego hobby, które systematycznie uprawia od 17 lat dało zaskakujący efekt w leczeniu. Z tego co się wiemy, Tomek jest jedyna osobą w kraju chorą na mukowiscydozę, która dźwiga ciężary i uprawia ten ostry sport.

Średnia wieku jakiej się dożywa to 20-25 lat, jest już kilka osób które dożyły 40 lat; jednak siostra Tomasza zmarła na to schorzenie w wieku lat 6. Tomasz walczy nadal.

Poprosił o drobne marzenia do spełnienia – najpilniej potrzebne były rękawice do ćwiczeń, skórzane z pasem do owijani anadgarstków, profesjonalne, których para wystaracza na 3-4 miesiące. Drugim wielkim marzeniem jest smartwatch, chociaz podstawowoy; który odbiera połączenia telefoniczne i smsy, ale także podlicza treningi  itp.

Dzięki wpłatom na „realizację celów statutowych” udało nam się pomóc w pierwszą częścią i Tomek otrzymał kilka par rękawic. One nie pomogą mu walczyć o lepsze jutro. Pomogą mu walczyć o jakiekolwiek jutro, bo czas płynie nieubłaganie. Umie cieszyć się z każdego drobiazgu. Gdyby znalazł się Darczyńca skłonny dofinansować smartwatch – zapraszamy do kontaktu: fundacja@majaprzyszlosc.org.pl

Za Tomka i jego żonę trzymamy kciuki!