Razem Łatwiej Poznań Klub Rodziców Dzieci Z Autyzmem/ZA

Razem Łatwiej Poznań Klub Rodziców Dzieci Z Autyzmem/ZA

Niezmiernie cieszymy się, gdy Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami nie czekają biernie na pomoc – finansową, medyczną, wsparcie emocjonalne; ale biorą sprawy w swoje ręce na ile pozwala im czas oraz pełna wyzwań dnia codziennego, opieka nad dziećmi.

Jedni z „naszych” Rodziców postanowili zjednoczyć siły i powołali do działania Klub RAZEM. w którym wspierają się wzajemnie działając na rzecz swoich dzieci ze spektrum autyzmu. Klub jest w dużej mierze niezależny, niemniej od listopada 2018 funkcjonuje pod banderą Fundacji. Postaramy się wspierać ich w działaniach na każdym kroku, gdyż nadal wierzymy, że nie trzeba tworzyć osobnej organizacji dla wąskiego obszaru działań, a łącząc siły można zrobić dla innych naprawdę wiele. Poniżej znajdują się dokładne informacje, na czym skupia się działanie Klubu.

Zachęcamy do wspierania Klubu oraz zaglądania do nich na www i FB:
Alior Bank 95 2490 0005 0000 4600 3329 1444
Wpłat można dokonywać tytułem: darowizna na realizację celów

 

KLUB – informacje o Klubie / 2019

Wszystko, co robimy ma jeden cel: OSWOIĆ Z AUTYZMEM. Takiego oswojenia potrzebujemy my, rodzice szczególnych dzieci, bo to jest i zawsze będzie pierwsza misja naszego Klubu! Dlatego staramy się o specjalistyczne szkolenia, czy LIVE’Y, dzięki którym zdobędziemy potrzebną wiedzę i zrozumiemy, o co w tym wyzwaniu chodzi. Chcemy też dbać o naszą psychikę i dać chwile relaksu, zapomnienia, takie jak Sesja fotograficzna dla Mam, czy Wieczór Stylu z wizażystkami. Niebawem odbędą się specjalne warsztaty o radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Nieoceniona rola naszych kultowego spotkań  CAFE, gdzie możemy sobie o wszystkim porozmawiać, wyżalić się, podzielić czyjeś radości!

Bardzo chcemy, by nasze dzieci miały poczucie bezpieczeństwa w różnych miejscach, do których muszą uczęszczać. Właśnie podjęliśmy współpracę ze Szpitalem Klinicznym przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Dyrektor Szpitala wyraził zgodę byśmy w specjalistycznych pracowniach tworzyli niezwykle potrzebne historyjki społeczne (social story), dzięki którym nasze dzieci będą mogły być uprzedzane o tym, co je czeka podczas różnych zabiegów takich, jak: EEG, tomograf, rezonans magnetyczny, czy choćby „zwykłe” zakładanie wenflonu. Udało nam się zjednać do współpracy panią docent Słopień, która zechciała pilotować nasz projekt.

Ale Szpital to za mało! Planujemy zrobić spis miejsc przyjaznych osobom z autyzmem. Ale chcemy podejść do tego profesjonalnie! Osoby, które będą chciały wziąć udział w projekcie (fryzjerzy, restauratorzy, właściciele teatrów, itp.) przejdą konkretne szkolenie, dzięki któremu poznają specyfikę zachowań osób z autyzmem, oraz jak sobie radzić w konkretnych, trudnych sytuacjach.

Chcemy też wydać ulotki, które dotrą do lekarzy pierwszego kontaktu, dzięki którym rodzice na początku drogi diagnostycznej dowiedzą się jakie mają poczynić kroki i gdzie znajdą pomoc. Do tych ulotek, znaczącym dodatkiem będzie treść skierowana do lekarzy, dzięki której zapoznają się oni ze specyfiką zachowań spektrum, oraz jak przeprowadzać badania w sposób przyjazny osobom z autyzmem. Wszyscy wiemy, jak ważna jest to kwestia! Ten projekt już niebawem ruszy w świat. Wiosna to dobry moment, by go wdrożyć.

Dbamy, by i sfera ludzi kultury była świadoma wyzwań, jakie towarzyszą osobom z autyzmem. I tu pięknie działamy, skutecznie otwierając ludzi teatru na świadomość zaburzeń ze spektrum. Współtworzyliśmy też projekt w kampanii plakatowej  ’5 zmysłów’, traktujący o rzeczywistości rodziców dzieci niepełnosprawnych, oraz samych dzieci z wyzwaniami! Efekt był spektakularny.

Niedawno rozpoczęliśmy współpracę z UAM w Poznaniu, gdzie możemy dzielić się za studentami naszym spojrzeniem na autyzm, kształtować standardy współpracy na linii nauczyciel/terapeuta – rodzic. Pamiętam, jak kiedyś tutaj, na grupie snuliśmy marzenia, by dotrzeć do studentów, gdyż tak trudno jest porozumieć się z niektórymi nauczycielami, czy terapeutami. To się teraz dzieje i to z inicjatywy pracowników UAM!

Niebawem ruszamy z przygotowaniami do wydania kalendarza na rok 2020. Przecież tak piękne zdjęcia z Sesji nie mogą się zmarnować! Planujemy zrobić jeszcze jedną sesję, tym razem rodzinną, by kalendarz był jeszcze bardziej atrakcyjny!

Świetnie funkcjonuje Biblioteka Klubowa. Podziękowania kieruję do tych z Was, którzy wzbogacili Bibliotekę w pozycje książkowe!

Udało się nam, stworzyć nowe LOGO, dzięki czemu nasze papiery klubowe będą estetyczniejsze, a samo logo jest bardziej czytelne i nowoczesne.

Wciąż dbamy o dynamikę na naszym klubowym Fanpage’u https://www.facebook.com/autyzmwartpoznania/ Notujemy wciąż rosnące zainteresowanie naszymi publikacjami, Niektóre posty osiągają zasięg kilkutysięczny i to w krótkim czasie. Ta strona wciąż ma nowe polubienia. Dziękujemy Dziewczyny!

Niezmiennie, od trzech już prawie lat, prowadzimy zamkniętą  Grupę na Fb, by wspierać Rodziców cały czas i to wielopłaszczyznowo.

Nieustannie też dbamy o naszą platformę internetową: www.poznanautyzm.pl, wzbogacamy ją o nowe treści, a niebawem też o nowy baner!

Świetnie funkcjonuje Biblioteka Klubowa, dzięki podarowanym pozycjom możemy z nich korzystać za darmo.

Krzepiący jest też fakt, że mamy miejsce na nasze spotkania i jednocześnie udaną współpracę z Centrum Pozytywnej Energii.

Dalsze nasze plany to zorganizowanie otwartych warsztatów z profesjonalistami w dziedzinie autyzmu. Myślę również o konferencji.

Kochani! Od blisko 3 lat wszystkie osoby zaangażowane w prace Klubu pracują dla dobra naszych Dzieci i nas, Rodziców, za darmo! I to pozostaje niezmienne! Natomiast, jeśli chcemy działać skutecznie i zrealizować w.w plany, musimy mieć na to środki finansowe. Potrzebujemy pieniędzy na projekty graficzne, zakup tonerów do drukarek, benzynę, przedpłaty dotyczące kalendarza, tonery do drukarek, segregatory i wieeeeeleeee innych.

Zatem, jeśli widzisz sens w w.w projektach, które realizujemy, to pomóż nam je sfinansować! Mamy już swoje klubowe konto bankowe. Pamiętaj! Każda złotówka się liczy!!! Może zechcesz zrobić stałe, comiesięczne zlecenie na 10, 20, 30 … zł? Wierzymy, że w ten sposób wesprzesz naszą pasję do niesienia wsparcia Tobie i Twojemu dziecku w sposób coraz bardziej profesjonalny! (numer rachunku powyżej)

Oto nasz nr konta: Alior Bank 95 2490 0005 0000 4600 3329 1444
Wpłat można dokonywać tytułem: darowizna.
Zatem również firmy mogą sobie ewentualne wpłaty odprowadzać od podatku.

A może znasz kogoś, kto chciałby zasilić nasze konto? Zapytaj! Robimy to w słusznej sprawie!!!

Z pozdrowieniami, Natalia Przybylska
Koordynatorka Klubu Rodziców Dzieci ze Spektrum Autyzmu, RAZEM ŁATWIEJ

Nasi darczyńcy