Pilnie! Poszukiwania Rodziców Adopcyjnych dla Nepalu. Zgłoś się – nie czekaj.

Dotarliśmy do wioski na krańcu świata – w górach. Dramatycznie zła sytuacja zastana na miejscu skłoniła nas do zaoferowania pomocy grupie dzieci. Nie chcemy, by dzieci leżały im przy nogach w szwalniach, czy na produkcji, albo spędzały dnie na kocu na bazarze, gdzie mama sprzedaje uprawy. Dzięki zapewnieniu im opieki placówki, butów oraz jednego posiłku dziennie, ich mamy mogą iść do pracy, by zdobyć środki na życie i utrzymać całe rodziny.

W ramach programu dzieci zostały przyjęte do szkoły – choć niektóre mają nie więcej niż 1-2 lata. To dlatego w  tzw. klasie 1 będą przez kilka najbliższych lat, gdyż jest to forma opieki także przedszkolnej (inna jej forma tam nie istnieje). Ważne jest, aby były w szkolnej ewidencji
i otrzymały promocję do kl.1. Dzieci starsze mają naukę dopasowaną
do wieku.

Bardzo pilnie poszukujemy kilkunastu osób, które chciałyby przyjąć pod opiekę ucznia z jednej z dwóch wiosek: Dashikel i Dakshinkai. Może wspólnie z kimś bliskim taka pomoc byłaby możliwa?

Nimesh, Priti, Sujta, Rajina, Rubina, Shiwani i inni – czekają.

Często jest szansa na pomoc jednorazową – choćby na ten rok,  jeśli stałe zobowiązanie nie jest możliwe. To także cenne wsparcie.

Koszt roczny na rok 2019 to 340 USD – najpilniejsza wpłata.
Taka sama kwota potrzebna będzie w roku 2020 – optymalnie w pierwszym półroczu.

Szczegóły tej adopcji w linku poniżej, prosimy o przemyślane zgłoszenia ze względu na dobro dzieci. Email: adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

 

Przypominamy, że aby pomóc w dożywianiu dzieci z Nepalu możesz zakupić dla siebie lub bliskiej osoby tę bransoletkę lub żywność – link do sklepiku poniżej.

Bransoletka od dzieci z Nepalu – czyli DOBRY upominek od Ciebie.

Nasi darczyńcy