Panny z Trójmiasta dla Kacpra

21 maja, 2013 // Aktualności, Media o projektach i akcjach Fundacji

Kacper cierpi na dystrofię Duchenne’a – najcięższą z postępujących postaci zaniku mięśni. Na tą rzadką chorobę genetyczną dotykającą tylko chłopców nie ma w tej chwili dostępnego leku. Zanik mięśni postępuje od urodzenia aż do przedwczesnej śmierci spowodowanej problemami oddechowymi. Dzieje się tak często jeszcze przed ukończeniem dwudziestego roku życia. Rodzice chłopców cierpiących na to dotkliwe schorzenie pokładają nadzieję w bardzo zaawansowanych badaniach prowadzonych na całym świecie, także i w Polsce, nad lekiem, który może wkrótce trafić do wyczekujących pacjentów.
Kluczowe jest, aby być wtedy w formie. W celu utrzymania maksymalnie dobrego stanu zdrowia Kacpra potrzebna jest rehabilitacja, która pozwoli mu doczekać lekarstwa, a w konsekwencji da szansę na życie dłuższe niż naście lat.
To właśnie szczęśliwe zakończenie jego historii pragną napisać uczestniczki tegorocznej odsłony niestandardowej Akcji Charytatywnej.
Kreatywne Panny Młode poprzez dobrą zabawę, sponsoring, pozytywny PR i reklamę podarują małemu podopiecznemu Fundacji Mają Przyszłość szansę na życie.

Strona Kacprahttps://www.majaprzyszlosc.org.pl/dzieci-fundacji/kacper-jungiewicz/

2013-05-21_GWE24

Link do artykułu online: http://gwe24.pl/Sierpniowa-niedziela-dla-Kacpra,12432.html