Nasz podopieczny Norbert i hipoterapia – list od Mamy

2015-11-01 13.15.40Wiele dzieci korzysta z hipoterapii, jednak dostaliśmy e-maila od mamy jednego z naszych podopiecznych.
Bardzo nam miło, gdy dowiadujemy się że Wasza pomoc aż tyle daje dlatego dzielimy się listem.

„Witam, bardzo dziękuję za dofinansowanie hipoterapii Norberta.
 Norbert od dziecięcych lat okazjonalnie korzystał z hipoterapii, jednak od sierpnia ubiegłego roku  systematycznie korzysta z tej formy terapii. Bardzo lubi zwierzęta- psy uwielbia. Konia na początku trochę  się bał, jednak z biegiem czasu było coraz lepiej. Norbert ma postać spastyczną porażenia mózgowego i problemy z biodrami- chód konia jest zbliżony do chodu człowieka- tym samym pozwala dziecku odczuć prawidłowe odruchy chodu- to taka podstawa, po za tym jazda na koniu wymaga utrzymania równowagi i utrzymanie osi ciała w wyproście – Norberta stale trzeba upominać aby utrzymał proste plecy, musi też trzymać się rękoma co w przypadku prawej ręki jest wyzwaniem nie zawsze się udaje. Podczas  spaceru Norbert wykonuje skręty na każdą ze stron co jest trudne w czasie gdy koń idzie. Norbert bardzo lubi te zajęcia . Hipoterapia pozytywnie wpływa na Norberta- inny rodzaj ćwiczeń motywuje go do podejmowania prawidłowej postawy ciała , ciepło konia rozluźnia mięśnie nóg  oraz ćwiczy równowagę. 2015-11-01 13.15.19Hipoterapia pozytywnie wpłynęła również na Norberta psychikę oraz emocje. Wyciszył się , jest spokojniejszy, mniej się denerwuje ( Norbert często się denerwuje , niestety mowa nie postępuje , często mimo stosowanych gestów nie rozumiemy się –  wtedy bardzo się frustruje). Będziemy kontynuować hipoterapię, nie zaniedbując przy tym tradycyjnych ćwiczeń koniecznych, ćwiczeń na bieżni jak również w kombinezonie. Obecnie Norbert jest na turnusie – zdjęcia przesyłam z zajęć hipoterapii z chłodniejszych dni. Bardzo serdecznie pozdrawiam – Agnieszka Łysiak”
Miesięczny koszt hipoteriapii to 480 zł.
Jeśli chciałbyś nam pomóc finansować hipoterapię oraz inne formy leczenia i rehabilitacji Norberta podajemy nr konta do wpłat:
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Norberta Łysiaka
 – darowizna”.
Dzieci potrzebują terapii kilka razy w tygodniu. Trudno jest przygotowywać apele i zbiórki dla wszystkich, na każdy dzień.

W chwilach, gdy stosunkowo niewielkie koszty pojawiają się nagle, trudniej jest poprosić o pomoc. Czasem decyzja na tak lub nie to kwestia godzin.

Bardzo pomocne są wtedy środki stałe w organizacji.
Zlecenie na 10-20 zł, ustawione na dogodny dla Darczyńcy dzień miesiąca.

Jeśli możesz ustawić 20 zł, jako stałe miesięczne zlecenie „na realizację celów statutowych – darowizna” – będziemy Ci ogromnie zobowiązani. Z tych środków korzystamy w sytuacjach, gdy zrobienie akcji, zbiórki, projektu nie wchodzi w grę, a sprawa nagli lub w sytuacjach, gdy brak środków na rzeczy drobniejsze, uniemożliwia nam pozyskanie lub wygenerowanie z działalności większej puli pieniędzy na potrzeby Podopiecznych.

Dane do stałego zlecenia (można je ustawić na rachunku bankowym w każdym banku):

Fundacja Mają Przyszłość
ul. Młyńska 45
62-070 Konarzewo
Alior BAnk: 65 2490 0005 0000 4520 4418 9818
Tytuł zlecenia: „darowizna na realizację celów statutowych”
Kwota 10 – 15 – 20 zł (lub wg uznania)
/wszystkie darowizny można odliczyć w zeznaniu rocznym PIT / CIT)/

Pokusimy się nawet o prośbę, by po 3-4 miesiącach napisać do nas, jeśli ten brak 10-20 zł faktycznie się odczuje. Jeżeli na koniec miesiąca dopada Cie myśl „gdybym nie przekazał, byłoby mi teraz łatwiej” lub „a jednak ta kwota robi różnicę na budżecie domowym”, „żałuję”- chętnie przeczytałabym, czy tak jest. Być może. Nie wiemy.
Koniecznie napisz nam o tym jak czujesz się ze stałym zleceniem: fundacja@majaprzyszlosc.org.pl

Być może masz organizację, która jest Ci bliższa – pomaga zwierzętom, działa w obszarze ekologii – złóż stałe zlecenie na 10 zł dla nich. Nie zaszkodzi im na pewno :)

Nasi darczyńcy