Informacje: Dom dziecka. Nakuru. Kenia.

ramseyW 2015 roku rozpoczęliśmy współpracę z domem dziecka dla sierot i dzieci niepełnosprawnych w Nakuru w Kenii.

Sierociniec powstał w kwietniu 2011 roku na obrzeżach miasta. Wyróżnia się na tle podobnych struktur w kraju przede wszystkim tym, że przyjmuje dzieci bardzo małe (od narodzin do kilku lat życia) oraz dzieci niepełnosprawne – w tym dzieci z porażeniem mózgowym. Jest prowadzony przez p.Regine, jej męża oraz jedną z ich córek. Pomagają im 4 opiekunki oraz chłopak, który w zamian za mieszkanie i wyżywienie pilnuje domu i wykonuje drobne prace domowe.Jane Happy

Do 2014 roku duże wsparcie stanowili wolontariusze, których przysyłała do pomocy organizacja, mająca główną siedzibę w Wielkiej Brytanii i biuro w Nakuru – jednak przeniosła lokalne biuro w inny rejon Kenii i pomoc się urwała.

emanuelDo tej pory placówka funkcjonowała głównie z datków otrzymywanych od kilku byłych wolontariuszy oraz darowizn pochodzących od bogatszych rodzin kenijskich z okolicy, ale małżeństwo dokłada wszelkich starań, żeby ich dom był samowystarczalny. Posiadają 20 przepiórek, których jajka sprzedają okolicznym rodzinom. W połowie 2015 roku rozpoczęli także niewielką produkcję jogurtu na potrzeby własne oraz odsprzedaży. Mimo tego nieustannie brakuje stałych funduszy, które zabezpieczałyby podstawowe potrzeby bytowe ich placówki. I tu wkroczyła Fundacja z pomocą skierowaną na zaspokojenie podstawowych potrzeb dzieci. Jako Rodzic adopcyjny jesteś ważny, choć w tym przypadku nie jest to program adopcyjny – edukacyjny, a bardziej wsparcie bytu dzieci chorych.

preciousW chwili gdy obejmowaliśmy ośrodek wsparciem, brakowało środków na opłacenie czynszu co groziło eksmisją, nie było także  im środków na zakup żywności  – zarówno dla dzieci starszych, jak i maluszków. Pod opieką sierocińca znajduje się m.in. chłopczyk, który w wyniku zespołu niedożywienia wymaga specjalnej opieki żywieniowo-sanitarnej. Każde z dzieci potrzebuje lekarstw i terapii.

noemi i abiW latach 2013 -2014, aż 9 dzieci zostało szczęśliwie zaadoptowanych w Europie i w Kenii (przysposobienie). Przybyły na ich miejsce nowe, jednak kilkoro z nich – ze względu na kalectwo lub fakt, ze ich rodzice nie chcą pozbyć się praw rodzicielskich – nie może zostać adoptowanych ani teraz ani w przyszłości. Mimo tych wszystkich problemów, dzieci są wspaniale prowadzone – są naprawdę kochane, nie mają zespołu odrzucenia, kochają się i troszczą o siebie nawzajem.

nakuru-kenia-sierocinien-fundacja-maja-przyszloscWarunkiem adopcji jest zapoznanie się z zakładką „Adopcja Serca” – znajdą tam Państwo informacje o terminach wpłat, samej adopcji, możliwości korespondencji z dzieckiem i innych.

Uwaga – w przypadku adopcji w Nukuru nie ma możliwości otrzymania listu czy rysunku od niektórych dzieci adopcyjnych z tej placówki. W ich przypadku  informacje przekazywać będziemy od Opiekunów.

Link: do strony Adopcja Serca (klik)

Koszt adopcji dziecka z Nakuru to ok 59-60 USD miesięcznie (ok. 230 zł).
Koszt roczny to 700 USD  (za rok kalendarzowy).
Płatności można dokonywać w dowolnych ratach lub w całości.

Ważna jest decyzja, któremu z naszych dzieci chcą Państwo pomóc. Można wysłać do nas maila, w którym określi się preferowaną płeć dziecka. Jesteś zdecydowany na bycie Rodzicem lub nie znalazłeś ważnej dla siebie informacji w naszych zakładkach? Napisz na adopcja@majaprzyszlosc.org.pl

Nasi darczyńcy