Miłosz

Wszystkie dzieci objęte programami i projektami pomocy Fundacji znajdziesz tutaj – DZIECI FUNDACJI

Miłosz jest niepełnosprawnym chłopcem, mieszkającym w Poznaniu, który mimo ograniczeń fizycznych bywa inspiracją dla innych – szczególnie w zakresie radzenia sobie z przeciwnościami losu.

„Pogodny, radosny, uśmiechnięty, kochający świat i ludzi….
To malutki człowieczek, który w swoim sercu potrafi znaleźć miejsce dla każdego – niemowlaka, dziecka, dorosłego, psa, kota, chorego, zdrowego, wesołego i smutnego. Swym optymizmem zaraża nas każdego dnia i rozpromienia wielką radością.
To mądry nauczyciel, który nam dorosłym pokazuje jak bardzo można kochać życie, jak cieszyć się każdym dniem, jak pokonywać trudności, jak walczyć, a czasami…. jak przegrywać….
„Obrazki stopą malowane – to Jego pasja, to Jego sposób na otworzenie nam oczu i pokazanie, jak ważne są te małe, najmniejsze sprawy, na które my dorośli w biegu życia codziennego często nie zwracamy uwagi.
Uwielbia podróżować, potrafi zachwycać się pięknem otaczającej go przyrody i krajobrazu. Jest chłopcem niezwykle odważnym nie boi się wyzwań i uparcie dąży do celu. Ma wielu przyjaciół zarówno wśród dorosłych jak i dzieci – potrafi jednym spojrzeniem zjednać sobie każde serce.
Aż trudno uwierzyć, patrząc na tak wspaniałe i pogodne dziecko, że początki jego życia były ogromną walką .
Miłosz urodził się z zespołem wad wrodzonych układu kostnego typu fokomelia. Zespół ten polega na skróceniu kości długich kończyn górnych i dolnych. Mozolna rehabilitacja i ciężka praca Miłka oraz Jego ogromny upór sprawiły, że nauczył się samodzielnie poruszać na protezach kończyn dolnych. W życiu codziennym rączkami są Jego nóżki, potrafi nimi rysować, pisać, samodzielnie posługuje się sztućcami, myje ząbki….
Ponadto chłopiec ma obustronny niedosłuch, wraz z zarośnięciem przewodu słuchowego zewnętrznego. Po wielu trudach został zaopatrzony w aparat Baha dzięki któremu słyszy nawet szum morza!
Miłosz jest największą radością naszego życia..” Rodzice i brat

W okresie od 26 sierpnia 2012 do 31 grudnia 2012 zbieraliśmy środki finansowe na wózek inwalidzki dla Miłosza dostosowany do jego potrzeb i fizycznych możliwości. Wózek został przygotowany wg indywidualnego projektu na zamówienie, w związku z wrodzonymi wadami kończyn górnych Miłosza – sterowanie rękami zastąpione zostanie pilotem lub wersją wózka poruszaną ustami.

17.12.2012 r. udało się sfinalizować zbiórkę 2012 w serwisie SiePomaga. Pomagacze przekazali ponad 26 tys zł!


Z tej okazji,wszystkim, którzy mu pomogli i dzielnie kibicowali.. Miłek postanowił podziękować
samodzielnie wykonanym Upominkiem Świątecznym!

Wybierz sobie jeden z PREZENTÓW OD MIŁKA!

W listopadzie Miłosz odbył konsultacje w firmie specjalizującej się w sprzęcie ortopedycznym dopasowanym do indywidualnych potrzeb. Okazało się,że radzi sobie wspaniale!
Poniżej Miłosz Bronisz w trakcie Akcji Panny Młode dnia 26 sierpnia 2012, na zdjęciu z bratem oraz Gwiazdą Akcji: Małgorzatą Ostrowską.

Kwota zebrana na jego potrzeby przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W trakcie Akcji w naszej Fundacji Miłek zgodził się pomóc i wystąpił w spocie promującym Fundację TVN Zdążyć z Pomocą oraz wysyłanie smsów na Fundację. W tej sytuacji Fundacja zdecydowała o przekazaniu na rzecz jego zbiórki i wózka kwoty 6 729,44 pln. Do pomocy Miłkowi włączył się także PFRON, w ostatnich dniach zbiórki w grudniu 2012 przekazując na ten cel 14 000 pln. Dziękujemy im za zainteresowanie Miłkiem i pomoc. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem 2012 nastąpił ten szczęśliwy moment i Miłek pojechał na spacer juz samodzielnie, bez Mamy pchającej dziecięcy wózek! Ramię w ramię spacerował z bratem ;)

Gdy po kilku tygodniach sprawdziliśmy jak sobie radzi – dał prawdziwy popis umiejętności z kręceniem „ósemek” włacznie niczym mały rajdowiec.

filmik_Milek na wozku_01.2013

Okazało się, że Miłek doskonale radzi sobie z pracą stopą, nawet w buciku, i nie jest wymagane sterowanie ustami w jego przypadku. Obniżyło to szacowane koszty wózka o kilka tysięcy złotych. Dzięki temu, oraz wsparciu ze strony w/w organizacji, fundusze zebrane w ramach zbiórki publicznej  pozwolą na spełnienie drugiego wielkiego marzenia Miłosza, które wydawało się nierealne. Otrzyma on od nas protezy, aby oprócz wózka mógł także ćwiczyć mięśnie i chodzić.

Dla jego rehabilitacji i utrzymania ważne jest, by próbował poruszać się na nóżkach w choćby niewielkim zakresie. Dotychczas funkcjonował na starych, zapinanych rzemieniami, ciężkich protezach starego typu. W styczniu odbył konsultacje lekarskie i już za kilkanaście tygodni stanie na własnych nóżkach w nowych lekkich protezach! Ze środków zebranych na niego  w 2012 udało się zapłacić zaliczkę w wysokości połowy wartości protez.  Trzymamy kciuki za chodzenie.. a może nawet bieganie? Dzięki Pomagaczom zapewniliśmy mu wspaniały start, a teraz wszystko już w jego rękach.
Dzięki wspaniałym cukiernikom w lutym 2013 zrealizowaliśmy zbiórkę w trakcie największych targów cukierniczych w Polce – EXPO SWEET w Warszawie. W trakcie tej jubileuszowej V edycji, zbieraliśmy środki na druga protezę Miłka oraz potrzeby innych dzieci Fundacji. Ne ten dzień celebryci – Anna Komorowska, małżonka Prezydenta RP, Mchał Żebrowski, Dorota Gardias, Agnieszka Maciejak i Michał Kurzajewski, , w duecie z najlepszymi polskimi cukiernikami  – Januszem Profusem (Wedel) , Pawłem Małeckim (Sowa, cukiernik kamapani LIDL), Aleksandra Sowa (Sowa), Joanna Klimas – Profus (Wedel), Jarosław Uściński (Moonsfera) przygotowały półmetrowej wielkości designerskie pisanki na licytację charytatywną!

Przeprowadzona drugiego dnia targów licytacja przyniosła wyjątkowe efekty na rzecz dzieci. Gratulujemy zwycięzcom aukcji!

Anna Komorowska i Janusz Profus – 18 000 pln | Expo Sweet EZIG Eeuropejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych
Dorota Gardias i Aleksandra Sowa – 9 500 pln | PreGel Polska
Michał Żebrowski i Paweł Małecki – 7 000 pln | LOTTE Wedel sp. z o.o.
Anna Maciejak i Joana Klimas – Profus – 5 000 pln | Ambasdor’92
Maciej Kurzajewski i Jarosław Uściński – 3 500 pln | Cukiernia Sowa

Do skarbon stacjonarnych trafiło 801 zł. A łącznie targi przyniosły dzieciom 43 801 zł! To wspaniały wynik, który zawdzięczamy organizatorom targów EXPO SWEET i wszystkim zaangażowanym w event.
Dzięki temu Miłek zdobył pieniądze na druga protezę.
Zapraszamy na relację z targów EXPO SWEET 2014 do licytacji półmetrowych czekoladowych pisanek oraz do dalszych działań na jego rzecz!

pisanki-banner-FB

W kwietniu 2013 rozpoczęła się żmudna rehabilitacja Miłka przygotowująca go do założenia protez. Pracował wiele tygodni, w tym czasie ucząc się w szkole i przymierzając budowane dla niego „nóżki”.

Jeśli chcesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej:
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Miłosza Bronisza – darowizna

 

 

Nasi darczyńcy