Michałek Bobrowski

Ten radosny chłopczyk to 4-letni Michałek, który od drugiego roku życia ma zdiagnozowany autyzm. Jego radosna buzia to znak sporego postępu od czasu diagnozy – jest intensywnie rehabilitowany i ma szansę na normalne funkcjonowanie w życiu społecznym.
Michałek od wczesnych miesięcy był określany jako dziecko poważne, nieufne. Wszystko to wydawało się być jedynie cechami jego charakteru, jednak z wiekiem przybywały zachowania, które coraz bardziej trapiły najbliższych. Brak reakcji na wołanie, ucieczki, wybudzanie z krzykiem, ciągłe stymulacje, układanie zabawek w rządki, brak mowy, paniczny lęk przed kontaktami z innymi ludźmi, a w końcu utrata kontaktu wzrokowego … Te objawy nie pozostawiały złudzeń. Jednak szybka diagnoza daje szansę Michałkowi na rozwój! Chłopczyk wymaga wszechstronnej, codziennej terapii. Konieczne są zajęcia z logopedii, ponieważ nadal nie potrafi wyrazić swoich potrzeb poprzez słowa (obecnie ratuje go komunikacja obrazkowa PECS), zajęcia z integracji sensorycznej oraz terapie wspierające takie jak hipoterapia czy dogoterapia, które pomogą mu przezwyciężyć lęk przed kontaktami z ludźmi.

MichalMichałek wymaga specjalistycznej diety bezglutenowej i bezmlecznej potwierdzonej badaniami laboratoryjnymi. Mimo licznych starań, jego układ pokarmowy znów nie funkcjonuje tak jak powinien, dlatego konieczne są kolejne badania i konsultacje lekarskie, by dobrze rozpoznać przyczynę tej dysfunkcji. Chłopczyk przyjmuje suplementy witaminowe i tran, by wspomóc funkcjonowanie jego organizmu. W 2014 roku marzeniem rodziców Michałka była możliwość zapewnienia mu wyjazdu na turnus rehabilitacyjny w Stobnie (4950 zł), gdzie wśród przyrody, którą tak kocha!!!! (lasy, konie) jego rehabilitacja nabrałaby tempa. Udało się zebrać fundusze na wyjazd dzięki wpłatom w ramach zbiórki publicznej.

Michałek ma duże szczęście ponieważ szybko postawiona diagnoza pozwoliła rodzicom na działanie. Chłopczyk trafił w ręce najlepszych specjalistów w przedszkolu Saplings. Wiele stało się za przyczyną poznanej innej mamy chłopczyka z autyzmem, która podzieliła się z rodzicami Michałka wieloma cennymi informacjami. Wszystko jest na dobrej drodze. Potrzebne jest jednak wsparcie finansowe bez którego systematyczna terapia nie jest możliwa.
Jeśli chcielibyście wspomóc Michałka w codziennych zmaganiach podajemy nr konta do wpłat.

Jeśli możesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej:
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Michała Bobrowskiego – darowizna

Złóż stałe zlecenie na ten cel – wspólnie pomożemy chłopcu.

 

Nasi darczyńcy