Blanka

Blanka. majaprzyszlosc.org.pl

Blanka urodziła się w marcu 2012 roku, a ma już trzy poważne operacje serca oraz płuc za sobą. Już 3 dni po urodzeniu lekarze zdiagnozowali u niej wrodzoną wadę serca – wspólny kanał przedsionkowo-komorowy. Pierwsze tygodnie życia Blanka spędziła na oddziale kardiologicznym i kolejne pół roku regularnie monitorowano słabnącą pracę jej serduszka.
W wieku 6 miesięcy przeszła skomplikowaną operację na otwartym sercu w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, operacja powiodła się. Niestety po dwóch tygodniach stan zdrowia Blanki pogorszył się na tyle że trafiła ona na Intensywną Terapię w stanie bardzo ciężkim, tam przez 7 dni lekarze utrzymywali ją w śpiączce farmakologicznej, oddychał za nią respirator. Niestety Blanka z każdym dniem słabła, była konieczna kolejna operacja w trybie natychmiastowym, ratującym życie. Pomimo wysokiego ryzyka, operacja powiodła się i Blance została wszczepiona sztuczna zastawka mitralna. Ta, w przyszłości będzie musiała być wymieniona na większą.
Podczas pobytu w Warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka lekarze zdiagnozowali u Blanki jeszcze dziurawą opłucną, która była powodem kolejnej, trzeciej już operacji dziewczynki w przeciągu trzech tygodni przebywania w tamtejszym szpitalu. Z uwagi na dwa przecieki w sercu oraz niedomykalną zastawkę trójdzielną. niezbędne są codzienne pomiary krzepliwości krwi, a na ich podstawie odpowiedni dobór lekarstw, w przeciwnym wypadku, zbyt rzadka krew może spowodować wylew krwi do mózgu, zaś zbyt gęsta – powstanie zakrzepów, a tym samym zator.

Piszą Rodzice: W ostatnich miesiącach dużo się dzieje. Cały czas jesteśmy pod opieką kardiologiczną zarówno w Bydgoszczy jak i w Warszawie. Centrum Zdrowia Dziecka odwiedzamy średnio, co cztery miesiące, gdyż oba przecieki w serduszku Blanki nie zasklepiły się i nadal są bardzo niebezpieczne, oprócz tego Blanka ma cały czas dużą niedomykalność zastawki trójdzielnej oraz powiększone serce, które miało się z czasem obkurczać, lecz niestety tak nie jest. Sztuczna zastawka jak na razie pracuje bez zarzutów, chodź ostatnimi czasy u Blanki stwierdzono zastoje w krążeniu płucnym, co skutkowało wprowadzeniem dodatkowego leczenia odwadniającego organizm. Blanka przez rok uczęszczała na rehabilitacje ruchowe dzięki temu może już sama chodzić, biegać i skakać. Obecnie jesteśmy pod stałą opieką neurologa, logopedy i pedagoga, gdyż nie chcemy, aby nasza córka w przyszłości odstawała intelektualnie od rówieśników.

Blanka_05-2014Każdy dzień u nas wygląda podobnie, rano leki nasercowe i odwadniające potem mierzenie krzepliwości krwi specjalnym urządzeniem do tego przeznaczonym, jedzenie, następnie leki rozrzedzające krew, co drugi dzień wizyta u jakiegoś lekarza specjalisty, w wolnych chwilach gry i zabawy przeplatane rehabilitacją w domu, na wieczór znowu leki odwadniające i tak w kółko.

Dzięki Akcji Charytatywnej Panny Młode, mogliśmy przede wszystkim zaopatrzyć się w bardzo drogie paski do mierzenia krzepliwości krwi, które są nam niezbędne do podejmowania codziennego leczenia naszej córki, oprócz tego zakupiliśmy sprzęt pomiarowy, aby móc kontrolować pracę serduszka. Dzięki Bogu, pomocy ludziom dobrej woli oraz rodzicom i lekarzom, Blanka w miarę możliwości rozwija się normalnie.

Niestety w przyszłości Blankę czekają kolejne operacje wymiany zastawki na większą, załataniu istniejących już przecieków i podreperowaniu zastawki trójdzielnej, dlatego tak bardzo ważna jest codzienna profilaktyka leczenia, częste badania i wizyty u lekarzy specjalistów, aby nie przegapić momentu, w którym może dojść do najgorszego. W  2013 roku walczyliśmy o serduszko małej Blanki, ale jej walka nadal trwa. Każdego dnia. Nie tylko przy dużych i głośnych Akcjach.

Jeśli chcesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej.
Można zlecić jednorazowy przelew lub ustawić stałe comiesięczne zlecenie:
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Blanki – darowizna

Nasi darczyńcy