Czy pomożesz Sajlesh’owi wziąć udział w konkursie gry na bansuri?

sajlesh-shrestha
Sajlesh grający na bansuri.

Sajlesh i Satyam, podopieczni współpracującej z nami placówki w Pharping, są od kilku dni bardzo podekscytowani. Cieszą się, że wkrótce mają wziąć udział w konkursie gry na bansuri. Bansuri jest jednym z najstarszych instrumentów pochodzącym z Indii. Wykonany z jednego kawałka bambusa rodzaj fletu jest popularny nie tylko w samych Indiach, ale także wśród naszych podopiecznych w Nepalu. Sajlesh i Satyam są w grupie siedmiorga dzieci, które otrzymały zaproszenie na zawody dla flecistów nepalskich. To zarówno dla nich jak i dla nas ogromne wyróżnienie. Nasz trud wkładany w dodatkową edukację muzyczną dzieci, już przez samo zaproszenie na tego typu imprezę, został zauważony. A dzieci mają okazję zagrać i pokazać swoje umiejętności przed większą publicznością, po raz pierwszy tak bardzo na poważnie i oficjalnie.

Uczestnictwo dzieci w konkursie stoi jednak pod znakiem zapytania. Flety, na których dzieci ćwiczą na co dzień są połamane i posklejane taśmą, czasem klejem. Nie brzmią tak, jak powinny. Tak naprawdę nawet do celów treningowych już się nie nadają. Konieczne musimy kupić nowe flety. Dodatkowo, należy opłacić wpisowe.

satyam-mangrati_oczekuje-na-przyjece-wyjatkowo-zdolny-chlopiec
Satyam nie rozstaje się ze swoim bansuri.

Chcielibyśmy, aby dzieci mogły uczestniczyć w konkursie. Chcielibyśmy, aby same mogły odczuć, że trudy nauki przynoszą efekty. Potrzebujemy:

  • opłacić wpisowe (w wysokości 7*1000 NPR tj. 60 euro czyli około 258 złotych)
  • zakupić 7 nowych fletów i pokrowców (36200 NPR tj. 303 euro, czyli około 1300 złotych)

Jest to pilna potrzeba, która pojawiła się tak nagle, jak zaproszenie dzieci na konkurs. Bardzo kibicujemy dzieciom w codziennych przygotowaniach i z niepokojem przeplatającym się z ekscytacją oczekujemy dnia konkursu.

Bardzo zależy nam na kontynuowaniu nauki gry na instrumentach. Jest to dodatkowe wsparcie dla dzieci na przyszłość. Dodatkowa umiejętność, która może przynieść w przyszłości wymierne efekty.

Jeżeli chcesz pomóc naszym podopiecznym  oto numer konta:

Fundacja Mają Przyszłość
ul. Młyńska 45
62-070 Konarzewo

Alior Bank nr rachunku:  44 2490 0005 0000 4600 3246 9899

Tytuł przelewu: „konkurs bansuri – darowizna”
/wszystkie darowizny można odliczyć w PIT i CIT/

Nasi darczyńcy