Bezpieczna plansza dla młodych gimnastyczek – częściowe wsparcie Sugar Cubes

Jako Fundacja wierzymy, że aktywność sprzyja utrzymaniu sprawności fizycznej dzieciaków
i cieszy nas, gdy także sport, podobnie jak finansowana przez nas rehabilitacja dzieci chorych i niepełnosprawnych, stanowi podstawową formą aktywności dzieci.

Od kilku lat śledzimy działania lokalne
w Wielkopolsce i znaliśmy sytuację sekcji Gimnastyki Artystycznej KS ENERGETYK Poznań –  klubu sportowego z 60-letnią tradycją. Klub wypuścił w ciągu ponad pół wieku wiele wyjątkowych zawodniczek, które zdobywały mistrzostwa Polski, wygrywały zawody międzynarodowe, później cieszyły się dalszymi sukcesami Klubu jako trenerki.

Dotychczasowe działania Klubu, Rodziców i Fundacji

Hala sportowa, to budynek stary, jednak wspólnymi siłami Klubu i rodziców udaje się utrzymać go w stanie zadowalającym: wykonywać potrzebne remonty – w tym duży remont w roku 2014 (korytarze, szatnie, łazienki). Na bieżąco finansowane są także starty w zawodach, treningi, obozy, zgrupowania, a także odzież treningowa.  W tych kosztach starała się partycypować Fundacja. Chcemy, by sekcja się rozwijała, poprawiała wyniki i inspirowała inne dziewczynki.

Każdego dnia trening odbywa wiele zawodniczek, spędzając w hali od 15 do 25 godzin tygodniowo. Trening powinien odbywać się na specjalnej macie.

Do maja dziewczynki pracowały po kilka godzin dziennie na rozwijanych każdego dnia wykładzinach, które pamiętały jeszcze treningi ich obecnych trenerek – te same dywany były wykorzystywane od ponad 25 lat! To obecnie cienkie, przetarte kawałki wykładziny. Trudno na nich ćwiczyć, poprawiać wyniki, a w szczególności – zachować bezpieczeństwo.

Mata do gimnastyki to nie tylko lepsze wyniki, profesjonalne wykonanie układów, zwiększone szanse na poprawę kondycji i komfort ćwiczeń. To przede wszystkim amortyzacja upadków, minimalizacja poślizgów i oparzeń (otarcia) naskórka podczas wykonywania ćwiczeń, to także termoizolacja podłoża (połowa treningu to zajęcia w pozycji leżącej, półleżącej, co wychładza rozgrzane podczas treningu zawodniczki) i rzadsze uszkodzenia stawów po skoku lub upadku.

Koszt wyposażenia sali, czyli dwie profesjonalne maty o wymiarach 14x14m (łącznie 396m2), to koszt  ok. 19 000 zł  Cena ostateczna uzależniona jest od kursu EURO na dzień zapłaty. 

Mimo wyjątkowej atmosfery, fantastycznych trenerek, osiągnięć grupowych i indywidualnych – ciężko było działać dalej, a KS ENERGETYK nie miał także możliwości organizowania zawodów z powodu braku infrastruktury, co wpływał0 negatywnie na jego odbiór przez inne kluby.  Jako Fundacja postanowiliśmy pomóc. Na ten moment zakupiliśmy jedną matę, by zmienić codzienność trenujących zawodniczek w wieku od 6 do 18 lat.  

Ponieważ Darczyńca, który zdecydował się nas w tym wesprzeć nie wywiązał się ze zobowiązania, a wpłata musiała zostać dokonana na podstawie złożonego zamówienia, dokonaliśmy jej w ubiegłym roku wierząc, że los się odwróci. Ostatecznie koszt zakupu maty został częściowo pokryty  przez SUGAR CUBES  –  sklep online z akcesoriami dla diabetyków. Dziękujemy za ten ogromny dar i podzielenie się dobrem z innymi. Nadal poszukujemy Darczyńcy, który dofinansowałby pozostałą część zakupu.

Od maja 2018, zawodniczki i ich rodziny, cieszą się nową jakością i bezpieczeństwem treningów –  zmieniliśmy świat wielu dziewczynek na kilkanaście następnych lat.

Zachęcam do wsparcia Fundacji w dalszych działaniach na rzecz dzieci i młodzieży.

Za dobroć serc i finansowe wsparcie najserdeczniej dziękuję,
Agnieszka Kuźma- Zywert, Prezes Fundacji

Nasi darczyńcy