Zuzia

zuzia na spacerze w kamizelce Zuzia urodziła się pod koniec 2006 roku. Do 33 tygodnia ciąży wszystko przebiegało prawidłowo, jednak nagle pojawiły się komplikacje. Urodziła się w 33 tygodniu ciąży. W trakcie cięcia cesarskiego stwierdzono oddzielenie łożyska na całkowitej powierzchni co spowodowało, że urodziła się bez czynności serca. Pierwsza reanimacja trwała 13 minut!

Ważyła 1790 gram. Ocena według Apgar: 0, 0, 0, 0, 0, 1 ( jedyny punkcik pojawił się w 13 minucie).   Trafiła na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka w stanie skrajnie ciężkim. Była nieprzytomna, miała podłączony respirator, który oddychał za nią… Kilka dni po jej urodzeniu mama poszła zapytać się czy istnieje chociaż mała iskierka nadziei, że Zuzia w ogóle przeżyje i usłyszał „Jeżeli Pani córka przeżyje będzie dzieckiem najgorszej jakości”. W wyniku niedotlenienia Zuzia miała wylew do miąższu mózgu IV stopnia, nie ma prawidłowej tkanki mózgowej..

Minęło kilka lat. Zuzia dzieckiem głęboko upośledzonym umysłowo i w stopniu znacznym ruchowo. Nie siedzi, nie chodzi, nie mówi. Rodzice (choć obecnie mama jest już sama)  starają się dać jej wszystko, co tylko potrzebne na co dzień oraz miłość i bliskość jakiej potrzebuje. Jednak koszty całodobowej opieki nad tak upośledzonym dzieckiem przekraczają rodzicielskie możliwości.

zostaje-sw-koncentrator-tlenu-dla-Zuzi-kupione ZuziaObecnie Zuzia jest w zasadzie na stałe pod aparatem tlenowym, wymaga opieki ciągłej.
W 2013 roku zakupiliśmy dla niej na Boże Narodzenie koncentrator tlenu.

W chwili obecnej po raz pierwszy od 9 lat Zuzia zamieszka w dostosowanym do swojej niepełnosprawności lokalu (samodzielne, na parterze, z własnym pokojem, udogodnieniami w łazience dla sprawowania opieki nad nią (waży już kilkadziesiąt kilogramów). Poszukujemy osób i firm, które mogą przekazać na pomoc dziewczynce płytki, panele (jasne np. bardzo jasny popiel), farby (biała), zestaw mebli kuchennych, tapczan/narożnik z funkcją spania oraz skrzynią, pralki (mała 45 cm), wysokiej lodówki. Ważne, by wszystkie rzeczy były w jasnych kolorach, konieczne stonowanych. Lokal jest bardzo mały (niespełna 35 m2), a sprzęty i przybory  w ostrzejszych barwach używane są do terapii Zuzi. Są także duże gabarytowo, stąd potrzebne meble i sprzęty mocno funkcjonalne i pod tym kątem będą dobierane.

W razie możliwości wsparcia prosimy o kontakt fundacja@majaprzyszlosc.org.pl
Chętnie podziękujemy na łamach naszego newslettera  (w przypadku darów od firm) i stronie internetowej (firmy i osoby prywatne).zuzia spi pod tlenem

 

Wpłat na pomoc Zuzi można także dokonywać na konto

Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: „pomoc dla Zuzi– darowizna”