Tymek

Tymek rośnie i rośnie. Jak pisze jego mama : „wydaje mi się,że Tymek jest wciaż taki sam (malutki) – tylko ubrania jakoś dziwnie kurczą się w praniu ;)”. Sami zobaczcie co u niego słychać:

„Tymek jest na co dzień pogodny i uśmiechnięty, jest bardzo rezolutny i można z nim prowadzić ciekawe dziecięce rozmowy. Bardzo lubi malować, rysować, piec ciasteczka, jeździć na rowerze biegowym, śpiewać piosenki, grać w piłkę, bawić się na placu zabaw oraz uwielbia jak mu czytam bajki. Ma ich mnóstwo!

DSC08639Tymek od września 2017 zaczął chodzić do przedszkola. Ma opinię o potrzebie kształcenia specjalnego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Na dzień dzisiejszy bardzo lubi chodzić do przedszkola, choć na początku bywało różnie. W międzyczasie dojeżdżamy na zajęcia dogoterapii, do pedagoga specjalnego, do tyflopedagoga, na zajęcia Montesorri oraz na zajęcia z Integracji Sensorycznej. W przedszkolu ma zajęcia z logopedą. Cały czas jest pod opieką neurologa i okulisty. Na stałe nosi okulary korekcyjne. Już sam wie, że bez nich niestety nie widzi P1190742wyraźnie. Potrafi się o nie upomnieć! Tymek ma też problemy z układem oddechowym. Regularnie odwiedzamy zatem również pulmonologa i laryngologa. Często ma katar, kaszel, zapchany nos. Ostatnio przez pare miesięcy leczyliśmy przerośnięty migdał. Oprócz witamin i tranu, Tymek dostaje leki przeciwzapalne, nawilżające, przeciwalergiczne. W pokoju ma również nawilżacz powietrza, dzięki któremu ma mniejsze problemy z oddychaniem. Niestety bardzo choruje, i mimo starań mamy, metod naturalnych i nie tylko, nie udaje się podnieść jego odporności na tyle, by nie łapał infekcji za infekcją.

W 2016 i 2017 roku nie udało nam się wyjechać na turnus rehabilitacyjny, ale byliśmy z Tymkiem parę dni nad morzem i w górach, aby mógł poprzebywać w innym klimacie. Był bardzo zadowolony. (…). Pozdrawiamy”

Poznajcie Tymka  – od początku.

Tymek przyszedł na świat w listopadzie 2012 roku i już od chwili narodzin przyszło mu stoczyć nierówną walkę o życie.

Chłopiec urodził się wcześnie – zbyt wcześnie, aby jego organizm mógł normalnie funkcjonować. Skrajne wcześniactwo, retinopatia i wyjątkowo niska masa urodzeniowa ciała to nie jedyne przeciwności, z którymi przyszło się zmierzyć.
Długą listę postawionych diagnoz otwierają: niewydolność oddechowa, zespół zaburzeń oddychania, wrodzone zapalenie płuc. Schorzeniom układu oddechowego towarzyszą: krwawienie do komór mózgu I stopnia, niedokrwistość oraz martwicze zapalenie jelit.

Obecnie Tymek cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną, przepuklinę pachwinową i pępkową, nadal ma problemy z metabolizmem i napięciem mięśniowym. Oprócz chorób, które zostały już zdiagnozowane, lista dolegliwości Tymka może w przyszłości się wydłużyć. Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy jego zmysły (wzrok, słuch) będą właściwie funkcjonować.

Chociaż byli tacy, którzy uważali, że nie ma sensu walczyć o życie Tymka, to przy zaangażowaniu specjalistów, chłopiec mógł to życie otrzymać na nowo. Teraz potrzebne są pieniądze na leki, specjalistyczne mleko, środki higieny oraz na rehabilitację. Dzięki takiej pomocy Tymek będzie mógł walczyć dalej – tym razem o to, aby jego dzieciństwo w jak największym stopniu przypominało dzieciństwo jego zdrowych rówieśników.

Aktualizacja.

Wasza pomoc i wsparcie pomaga Tymkowi wspaniale się rozwijać! Nasz Podopieczny realizuje zajęcia z rehabilitacji wzrokowej, integracji sensorycznej i jest pod stałą opieką specjalistów: tyflopedagoga, logopedy i psychologa. Bardzo pomaga mu dogoterapia. W ciągu dwóch lat zmniejszyła mu się wada wzroku – obecnie -6 i -12 dioptrii. Dzięki ćwiczeniom jest coraz sprawniejszy i bardziej samodzielny, szybko dogania rówieśników.

DSCF2840  DSCF2861

 

 

 

 

Jeśli chcesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej:
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Tymka Siwińskiego – darowizna

Dziękujemy wszystkim wspaniałym Pomagaczom w serwisie SiePomaga. Dzięki pomocy 369 osób Tymek może przez pewien czas walczyć dalej o swoje zdrowie i życie.

SiePomaga_Tymek final)14.06.2013_369os.

 

 

Oficjalne Podziękowania od Mamy małego Tymka dla wszystkich, którzy wsparli Ją w potrzebie:

podziekowania_-mamy-Tymka