Tymek

Tymek rośnie i rośnie. Jak pisze jego mama : „wydaje mi się,że Tymek jest wciaż taki sam (malutki) – tylko ubrania jakoś dziwnie kurczą się w praniu ;)”. Sami zobaczcie co u niego słychać:

Tymek jest na co dzień pogodny i uśmiechnięty, jest bardzo rezolutny i można z nim prowadzić ciekawe dziecięce rozmowy. Bardzo lubi malować, rysować, piec ciasteczka, jeździć na rowerze biegowym, śpiewać piosenki, grać w piłkę, bawić się na placu zabaw oraz uwielbia jak mu czytam bajki. Ma ich mnóstwo!

DSC08639Tymek od września 2017 zaczął chodzić do przedszkola. Ma opinię o potrzebie kształcenia specjalnego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Na dzień dzisiejszy bardzo lubi chodzić do przedszkola, choć na początku bywało różnie. W międzyczasie dojeżdżamy na zajęcia dogoterapii, do pedagoga specjalnego, do tyflopedagoga, na zajęcia Montesorri oraz na zajęcia z Integracji Sensorycznej. W przedszkolu ma zajęcia z logopedą. Cały czas jest pod opieką neurologa i okulisty. Na stałe nosi okulary korekcyjne. Już sam wie, że bez nich niestety nie widzi P1190742wyraźnie. Potrafi się o nie upomnieć! Tymek ma też problemy z układem oddechowym. Regularnie odwiedzamy zatem również pulmonologa i laryngologa. Często ma katar, kaszel, zapchany nos. Ostatnio przez pare miesięcy leczyliśmy przerośnięty migdał. Oprócz witamin i tranu, Tymek dostaje leki przeciwzapalne, nawilżające, przeciwalergiczne. W pokoju ma również nawilżacz powietrza, dzięki któremu ma mniejsze problemy z oddychaniem. Niestety bardzo choruje, i mimo starań mamy, metod naturalnych i nie tylko, nie udaje się podnieść jego odporności na tyle, by nie łapał infekcji za infekcją.

W 2016 i 2017 roku nie udało nam się wyjechać na turnus rehabilitacyjny, ale byliśmy z Tymkiem parę dni nad morzem i w górach, aby mógł poprzebywać w innym klimacie. Był bardzo zadowolony. (…)

Pozdrawiamy

Tymek z mamą

 

Poznajcie Tymka  – od początku.

Tymek przyszedł na świat w listopadzie 2012 roku i już od chwili narodzin przyszło mu stoczyć nierówną walkę o życie.

Chłopiec urodził się wcześnie – zbyt wcześnie, aby jego organizm mógł normalnie funkcjonować. Skrajne wcześniactwo, retinopatia i wyjątkowo niska masa urodzeniowa ciała to nie jedyne przeciwności, z którymi przyszło się zmierzyć.
Długą listę postawionych diagnoz otwierają: niewydolność oddechowa, zespół zaburzeń oddychania, wrodzone zapalenie płuc. Schorzeniom układu oddechowego towarzyszą: krwawienie do komór mózgu I stopnia, niedokrwistość oraz martwicze zapalenie jelit.

Obecnie Tymek cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną, przepuklinę pachwinową i pępkową, nadal ma problemy z metabolizmem i napięciem mięśniowym. Oprócz chorób, które zostały już zdiagnozowane, lista dolegliwości Tymka może w przyszłości się wydłużyć. Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy jego zmysły (wzrok, słuch) będą właściwie funkcjonować.

Chociaż byli tacy, którzy uważali, że nie ma sensu walczyć o życie Tymka, to dzięki determinacji mamy oraz wiedzy i zaangażowaniu specjalistów, chłopiec mógł to życie otrzymać na nowo. Teraz potrzebne są pieniądze na leki, specjalistyczne mleko, środki higieny oraz na rehabilitację. Dzięki takiej pomocy Tymek będzie mógł walczyć dalej – tym razem o to, aby jego dzieciństwo w jak największym stopniu przypominało dzieciństwo jego zdrowych rówieśników.

Tymkowi opłacamy leki i rehabilitację oraz leczenie wymagające opłat.

A wasza pomoc i wsparcie pomaga Tymkowi wspaniale się rozwijać! Nasz Podopieczny realizuje zajęcia z rehabilitacji wzrokowej, integracji sensorycznej i jest pod stałą opieką specjalistów: tyflopedagoga, logopedy i psychologa. Bardzo pomaga mu dogoterapia. W ciągu dwóch lat zmniejszyła mu się wada wzroku – obecnie -6 i -12 dioptrii. Dzięki ćwiczeniom jest coraz sprawniejszy i bardziej samodzielny, szybko dogania rówieśników.

DSCF2840  DSCF2861

 

 

 

 

Jeśli chcesz pomóc podajemy nr rachunku do wpłat w ramach tej zbiórki publicznej:
Alior Bank PL 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568
Tytuł przelewu: ”pomoc dla Tymka Siwińskiego – darowizna

Dziękujemy wszystkim wspaniałym Pomagaczom w serwisie SiePomaga. Dzięki pomocy 369 osób Tymek może przez pewien czas walczyć dalej o swoje zdrowie i życie.

SiePomaga_Tymek final)14.06.2013_369os.

 

 

Oficjalne Podziękowania od Mamy małego Tymka dla wszystkich, którzy wsparli Ją w potrzebie:

podziekowania_-mamy-Tymka